• E-shop: Ing. Miloslav SEMANČÍK
  • +421 905 961 748
  • +420 731 429 075
  • ricefood@ricefood.cz
  • Hlavná 138/58 (z dvora La Cucaracha)
  • 082 56 Pečovská Nová Ves

Napíšte, čo potrebujete nájsť a stlačte Enter

Cestoviny z ryže vhodné pre najmenších

Deti staršie ako šesť mesiacov, ktoré jedia rôzne pevné jedlá, môžu konzumovať aj dobre uvarené cestoviny. Vyberte im zdravé cestoviny vyrobené z ryže a pripravte rôzne chutné jedlá.

Sú cestoviny bezpečné pre deti?

Áno. Keď vaše dieťa začne konzumovať rôzne jedlá, môžete mu dávať aj cestoviny. Tradične sa cestoviny vyrábajú z tvrdej pšenice, ale na trhu nájdete aj zdravšie alternatívy, napríklad z ryže, ktoré sú ľahšie stráviteľné.

Pšeničné cestoviny sú bezpečné pre deti, ktoré konzumovali pšenicu vo svojej strave. Pri zavádzaní cestovín dojčatám je však dobré dávať si pozor na akékoľvek prejavy intolerancie lepku alebo alergie na pšenicu. Medzi príznaky alergickej reakcie patrí nadúvanie, vracanie, vyrážka a hnačka. Preto, ak sa chystáte ponúknuť prvé cestoviny vášmu batoľaťu, je lepšie zvoliť 100 % ryžové cestoviny bez lepku.

Cestoviny môžete zmiešať s rôznymi inými potravinami, ako je zelenina - brokolica, karfiol, mrkva, zelené fazuľky, kuracie mäso, vajcia a tofu, aby ste vytvorili výživné a chutné jedlo.

bezlepkové cestoviny

Objavte zdravé ryžové cestoviny pre najmenších

Dobre uvarené ryžové cestoviny sú mäkké. Vďaka tomu sú cestoviny ľahko prehĺtateľné jedlo. Môže sa podávať aj batoľatám. Okrem toho, deti ich radi jedia rukami, čo podporuje ich záujem o jedlo a celkovú samostatnosť.

Nutrične je ryža vynikajúcim zdrojom uhľohydrátov, ktoré dodávajú telu energiu. Okrem toho, ryža obsahuje viac bielkovín a základných živín, ako sú vitamíny B, meď, vláknina, železo, horčík a fosfor, než biela múka v klasických cestovinách.

Komplexné sacharidy v ryži podporujú pocit sýtosti a udržujú detské brušká plné a šťastné. Obsah vlákniny môže tiež zabrániť veľmi obávanej zápche dojčiat.

Ryžu a ryžové produkty možno zaviesť do stravy hneď, ako je vaše dieťa pripravené začať s príkrmom, čo je vo všeobecnosti okolo 6 mesiacov veku. Vyskúšajte naše ryžové cestoviny.